Трудовi спори

Серед українців поступово формується думка про те, що роботодавець завжди правий. Значна частина незаконно звільнених працівників не готова відстоювати свої права. Роботодавцям «пробачаються» невиплачені зарплати, ненадані відпустки, неаргументовані відмови в прийнятті на посаду. Натомість права українців на працю та на достойні умови праці ніхто не скасовував. За них варто боротися!

Вас незаконно звільнили? Порушені ваші права під час проходження державної служби? Роботодавець вам заборгував зарплату чи інші виплати? Звертайтеся за правовою допомогою до фахівців адвокатського об’єднання Legard!

Наші послуги охоплюють представництво інтересів клієнта в індивідуальних трудових спорах за різними напрямками:

допомога у вирішенні трудових спорів

Позовна давність у трудових спорах

  • У разі трудового спору працівник може подати позов до суду в строк 3 місяці. Відлік ведеться з дня, коли він дізнався/ повинен був дізнатися про порушення своїх прав.
  • Для спорів стосовно звільнення встановлено строк подачі позову до суду – 1 місяць. Відлік ведеться з дня вручення копії наказу про звільнення/ видачі трудової книжки.Для спорів щодо оплати праці строки подачі позову до суду законом не обмежуються.
  • Для звернення роботодавця з позовом до суду стосовно стягнення зі співробітника матеріальної шкоди встановлено строк в 1 рік. Відлік ведеться з дня виявлення заподіяної шкоди.

Порядок розгляду трудових спорів в суді

  • Трудові спори розглядаються в суді у порядку спрощеного позовного провадження – строк розгляду складає не більш як 60 днів.Такі справи розглядаються без повідомлення сторін за наявними матеріалами.Кожна зі сторін має право подати клопотання щодо повідомлення про розгляд справи.Відмовити в задоволенні такого клопотання суд може у разі, коли йдеться про стягнення грошової суми менш ніж 100 прожиткових мінімумів.
  • Такі справи розглядаються без повідомлення сторін за наявними матеріалами.
  • Кожна зі сторін має право подати клопотання щодо повідомлення про розгляд справи.
  • Відмовити в задоволенні такого клопотання суд може у разі, коли йдеться про стягнення грошової суми менш ніж 100 прожиткових мінімумів.

Заручіться підтримкою надійного та сильного в правових питаннях захисника, щоб досягнути в трудовому спорі бажаного результату!