Трудовi спори

Серед українців поступово формується думка про те, що роботодавець завжди правий. Значна частина незаконно звільнених працівників не готова відстоювати свої права. Роботодавцям «пробачаються» невиплачені зарплати, ненадані відпустки, неаргументовані відмови в прийнятті на посаду. Натомість права українців на працю та на достойні умови праці ніхто не скасовував. За них варто боротися!

Вас незаконно звільнили? Порушені ваші права під час проходження державної служби? Роботодавець вам заборгував зарплату чи інші виплати? Звертайтеся за правовою допомогою до фахівців адвокатського об’єднання Legard!

Отримати консультацію
Стягнення заборгованості із заробітної плати:

подача письмової заяви роботодавцю/ в комісію з трудових спорів на підприємстві, звернення в Державну службу України з питань праці зі скаргою, звернення до правоохоронних органів, позов до суду.

Поновлення на роботі у разі незаконного звільнення,

скасування наказу про звільнення, стягнення середньомісячної зарплати при поновленні на роботі.

Скасування дисциплінарного стягнення

в судовому порядку, зокрема – звільнення, пониження в класному чині, пониження в посаді, звільнення з позбавленням класного чину, пониження в спеціальному званні й таке інше.

Трудові спори під час проходження публічної (державної) служби

щодо незаконного звільнення, переведення/ переміщення на іншу посаду, зміни умов праці, невиплати заробітної плати та інших сум, поновлення держслужбовця на посаді через суд, оскарження рішень конкурсних комісій.

Виплата компенсації

після заподіяння шкоди здоров’ю умовами виробництва, відшкодування моральної шкоди.

Надання відпустки

(в тому числі – додаткової, по догляду за дитиною, для навчання).

Зміна формулювання запису в трудовій книжці

про дату чи причину звільнення, зокрема – за угодою сторін, з ініціативи працівника, у зв’язку із закінченням строку дії трудового договору, з ініціативи роботодавця.

ПОЗОВНА ДАВНІСТЬ У ТРУДОВИХ СПОРАХ
  • У разі трудового спору працівник може подати позов до суду в строк. Відлік ведеться з дня, коли він дізнався/ повинен був дізнатися про порушення своїх прав.
  • Для спорів стосовно звільнення встановлено строк подачі позову до суду – 1 місяць. Відлік ведеться з дня вручення копії наказу про звільнення/ видачі трудової книжки.Для спорів щодо оплати праці строки подачі позову до суду законом не обмежуються
  • Для звернення роботодавця з позовом до суду стосовно стягнення зі співробітника матеріальної шкоди встановлено строк в 1 рік. Відлік ведеться з дня виявлення заподіяної шкоди.
ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ ТРУДОВИХ СПОРІВ В СУДІ
  • Трудові спори розглядаються в суді у порядку спрощеного позовного провадження – строк розгляду складає не більш як 60 днів.Такі справи розглядаються без повідомлення сторін за наявними матеріалами.Кожна зі сторін має право подати клопотання щодо повідомлення про розгляд справи.Відмовити в задоволенні такого клопотання суд може у разі, коли йдеться про стягнення грошової суми менш ніж 100 прожиткових мінімумів.
  • Такі справи розглядаються без повідомлення сторін за наявними матеріалами.
  • Кожна зі сторін має право подати клопотання щодо повідомлення про розгляд справи.
  • Відмовити в задоволенні такого клопотання суд може у разі, коли йдеться про стягнення грошової суми менш ніж 100 прожиткових мінімумів.

Заручіться підтримкою надійного та сильного в правових питаннях захисника, щоб досягнути в трудовому спорі бажаного результату!

 

Залишились питання?