Кримінальне провадження

Кримінальна справа – це завжди серйозний виклик для адвоката. Коли на кону – свобода, репутація, матеріальний добробут клієнта, необхідно концентрувати всі свої знання та досвід для розв’язання проблеми. Бути адвокатом – все одно що бути лікарем. Потрібно тиснути, поки не заболить, і тоді ти зрозумієш, на що дивитися і як діяти.

Якщо ви або хтось із ваших близьких став учасником кримінального процесу, не панікуйте! Команда фахівців адвокатського об’єднання Legard має відмінну теоретичну підготовку і значний досвід супроводження кримінальних справ різного рівня складності. Зокрема, вони здатні забезпечити розробку тактики і стратегії захисту підозрюваного, обвинуваченого чи підсудного у процесі; підготовку, подання та супровід позову у кримінальному процесі, збір доказів, підготовку процесуальних документів; оскарження дій уповноважених осіб, оскарження вироків тощо.

Окрім того, наші адвокати надають консультації з питань кримінального та кримінально-процесуального права у сфері податкових та економічних відносин; проводять експертизу юридичних ризиків у сфері кримінального права при оптимізації податкового навантаження та укладенні угод; здійснюють представництво у правоохоронних органах при проведенні перевірок фінансової, господарської діяльності; здійснюють представництво і захист співробітників компанії Клієнта в екстрених ситуаціях при взаємодії з правоохоронними органами.

Отримати консультацію
Захист на стадії досудового розслідування

до та після вручення підозри, вивчення матеріалів кримінального провадження, виявлення помилок, подача клопотань щодо проведення слідчого експерименту, експертизи або допиту свідка.

Оскарження рішень

 (ухвал) слідчого судді, інших процесуальних рішень, дій чи бездіяльності слідчого та інших представників органів досудового розслідування, прокуратури, суду, зокрема – щодо накладення арешту на майно, зміни запобіжного заходу.

Представництво інтересів потерпілого

підготовка та подача цивільного позову в кримінальному провадженні (для відшкодування заподіяної моральної та матеріальної шкоди).

Повернення майна

тимчасово вилученого під час обшуку: документів, грошових коштів, комп’ютерної техніки, телефонів й таке інше.

Супровід процедур

(особиста присутність адвоката) затримання, звільнення затриманого з-під варти, зміни запобіжного заходу, обшуку, виїмки, огляду місця події, допиту, слідчого експерименту, пред’явлення для впізнання, експертиз.

Оскарження обвинувального/ виправдувального вироку

в апеляційному порядку, представництво інтересів клієнта у Верховному Суді та Європейському Суді з прав людини (ЄСПЛ).

Перегляд судового рішення, що набрало законної в силу

у зв’язку з ново виявленими або винятковими обставинами.

Екстрадиція

підозрюваних/ обвинувачених в Україну з країни їхнього перебування, захист осіб, засуджених іноземним судом, супровід процедури передачі засудженого для відбування покарання в Україні.

Процесуальні строки в кримінальному провадженні

  • Внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) – 24 години з моменту отримання заяви/ повідомлення або виявлення обставин, які можуть свідчити про кримінальне правопорушення (ст.214 КПК).
  • Досудове розслідування з моменту внесення відомостей до ЄРДР й до моменту вручення підозри: 6 місяців – у разі провадження щодо кримінального проступку, 12 місяців – щодо злочинів невеликої та середньої тяжкості, 18 місяців – щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину (ст.219 КПК).
  • З моменту вручення підозри досудове розслідування закінчується протягом 1 місяця щодо кримінального проступку, протягом 2 місяців – у разі вчинення злочину.
  • Якщо підозру нікому не було вручено, а відведений законом строк досудового розслідування закінчився, слідчий/ прокурор зобов’язаний закрити кримінальне провадження.
  • На оскарження обвинувального/ виправдувального вироку в апеляційному суді відводиться 30 днів, вироку/ ухвали стосовно примусових медичних/ виховних заходів – 30 днів, інших ухвал – 7 днів, ухвал слідчого судді – 5 днів (ст.395 КПК).
  • Строк подачі скарги до Верховного Суду для перегляду рішення у кримінальній справі в касаційному порядку становить 3 місяці.

У адвокатів є старе прислів’я, що свідомість власної невинуватості надає людині спокій. Не втрачайте часу та шансів на спокій – звертайтеся до фахівців АО Legard за допомогою!

Залишились питання?