Екстрадиція

Серед похідних процесу глобалізації – неминуча потреба у більш тісній співпраці між державами у сфері правової взаємодопомоги, зокрема – щодо видачі правопорушників. Процедура екстрадиції врегульовується міжнародними та національними правовими нормами. При цьому дотримання прав та інтересів особи, яку розшукує Інтерпол, або щодо якої надійшов відповідний запит – це один із важливих напрямків юридичної практики.
 
Що робити, коли над вами зависла загроза екстрадиції? Фахівці адвокатського об’єднання Legard нададуть необхідні юридичні послуги з консультування та представництва. Ми допоможемо на будь-якому етапі «екстрадиційної» справи!
 

Рецепт нашого успіху незмінний. Це досвід, плюс ретельне вивчення деталей, плюс відмінне знання процесуальних вимог та можливостей. Дана практика АО Legard передбачає надання наступних послуг.

Отримати консультацію
Консультації

стосовно застосування норм Кримінального процесуального кодексу України (КПКУ), Європейської конвенції про видачу правопорушників від 13 грудня 1957 року й деяких інших правових актів

Запобігання тимчасовому арешту

 збір та представлення доказів відсутності підстав для винесення слідчим суддею ухвали про його застосування

Оскарження постанови слідчого судді

про застосування тимчасового арешту в апеляційному порядку

Запобігання екстрадиційного арешту

сприяння обранню судом запобіжного заходу, не пов’язаного з триманням під вартою.

Підготовка та подача скарги

щодо перевірки наявності підстав для звільнення особи з-під варти протягом періоду арешту.

Представництво інтересів клієнта

 у разі застосування процедури видачі особи у спрощеному порядку (ст.588 КПКУ), зокрема – підготовка заяви про надання згоди на видачу й відмову від застосування спеціального правила щодо меж кримінальної відповідальності (ad hoc)

Взаємодія з компетентним органом в ході екстрадиційної перевірки

з метою з’ясування обставин, які можуть перешкоджати видачі особи.

Оскарження рішення про екстрадицію

(на час розгляду видача особи не може бути здійснена).

Підготовка та подача заяви про визнання особи біженцем

чи такою, яка потребує додаткового захисту. Рішення про видачу особи (екстрадицію) не може бути прийнято у разі подання подібної заяви.

Для ознайомлення. Як відбувається екстрадиція

 1. Оголошення особи в розшук Інтерполу.
 2. Надходження до Національного центрального бюро Інтерполу в Україні офіційного звернення про встановлення місця перебування особи.
 3. Затримання особи, що підозрюється, обвинувачується або вже засуджена в скоєнні злочину в іншій державі.
 4. Прийняття слідчим суддею ухвали про тимчасовий арешт у вигляді тримання під вартою.
 5. Тимчасовий арешт – взяття під варту розшукуваної особи до отримання запиту про видачу (екстрадицію) на строк до 40 діб. Запит про видачу може надійти відразу без попередніх етапів.
 6. Отримання від іноземної держави запиту про екстрадицію особи.
 7. Прийняття слідчим суддею ухвали про екстрадиційний арешт та обрання запобіжного заходу.
 8. Екстрадиційний арешт – застосування запобіжного заходу на строк до 12 місяців з метою забезпечення видачі (екстрадиції) особи.
 9. Екстрадиційна перевірка (протягом 60 днів) – аналіз документів, що є підставою для видачі особи, виявлення обставин, що можуть перешкоджати такій видачі, або засвідчення їхньої відсутності.
 10. Прийняття судом рішення про екстрадицію.
 11. Фактична передача особи під юрисдикцію держави, що подала запит.

Комплексний супровід справи або залучення фахівця АО Legard на будь-якому зі вказаних етапів – це потужний важіль впливу у досягненні необхідного для клієнта результату!

Залишились питання?