Антикорупційне законодавство

Прийняття Закону України №1700-VII «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року – відправна точка у виокремленні цілого комплексу нормативно-правових актів та створенні спеціальної структури для протидії корупції. Проте сталого вигляду законодавчі норми з цього напрямку так і не набули. Час від часу в антикорупційне законодавство вносяться зміни. Це спричиняє складнощі передусім для e-декларантів – осіб, для яких дотримання антикорупційного законодавства – це умова збереження посади, репутації, честі, а іноді й свободи.
Вам потрібна фахова юридична допомога з напрямку e-декларування? У вас виник спір з Національним агентством з питань запобігання корупції? В адвокатському об’єднанні Legard вам нададуть необхідні консультації та правову підтримку.
Щоб ви могли спокійно спати та почуватися впевнено, наша команда готова працювати за наступними напрямками:
щорічна електронна декларація, декларація суб’єкта перед звільненням з роботи, декларація суб’єкта після звільнення з посади, декларація кандидата на відповідну посаду, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані особи.
за запитом НАЗК, інші види офіційної комунікації з представниками НАЗК.
дій/ бездіяльності посадових осіб НАЗК та уповноважених осіб, адміністративних рішень (протоколів) НАЗК, рішень стосовно повної перевірки декларацій.
з приводу невжиття заходів щодо протидії корупції, сумісництва, отримання подарунків, конфлікту інтересів, використання службової інформації, розміщення спортивних ставок (ст.172 КУпАП) та щодо невиконання правомірних вимог НАЗК (ст.188-46 КУпАП).
клієнта у разі виникнення загрози притягнення до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення (ст.368-5 ККУ), декларування завідомо недостовірної інформації/ умисне неподання декларації (ст.366-1 ККУ).
з питань антикорупційного законодавства та e-декларування, особливостей взаємодії з представниками НАЗК.
поданої декларації в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
NOTA BENE 1
Ознаки, за якими особи відбираються для повної перевірки e-декларацій:
NOTA BENE 2
Етапи повної перевірки e-декларації уповноваженими особами НАЗК:
- Декларанту надсилається запит із проханням надати пояснення та копії документів на підтвердження таких пояснень. Цей запит відображається в електронному кабінеті декларанта.
- Суб’єктом декларування надається відповідь на запит. Таку відповідь можна надіслати електронним листом на адресу info@nazk.gov.ua/ поштою або безпосередньо доставити в НАЗК.
- Після закінчення перевірки НАЗК письмово повідомляє декларанта щодо результатів. Рішення про результати повної перевірки надсилається поштовим відправленням з відміткою про вручення. Також ці відомості оприлюднюються на офіційному веб-ресурсі НАЗК.
- У разі виявлення порушень складається адміністративний протокол. Цей документ направляється декларанту на ознайомлення. Декларант має право подати відповідні заперечення. В деяких випадках до правоохоронних органів направляється подання стосовно наявності в діях декларанта ознак кримінального правопорушення.
- Матеріали справи передаються до суду.
Перипетії навколо антикорупційного законодавства навряд чи стихнуть найближчим часом. А вам натомість потрібно спокійно жити та працювати. Заручіться підтримкою хорошого адвоката, щоб не потерпати від зайвих стресів!