Блог

Правові новини

Про мову

В Україні всі сайти, Telegram-канали та сторінки в соцмережах мають перейти на державну мову

Рівно за місяць, 16 липня 2022 року, набирають чинності частина друга та шоста статті 27 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Це означає, зокрема, що з 16 липня 2022 року:

  • будь-який товар, на якому встановлено комп’ютерну програму – від автомобіля до пральної машини чи електрокавоварки, повинен бути “локалізований” для реалізації в Україні. На товарі має бути українськомовний інтерфейс незалежно від того, чи цей інтерфейс використовує електронний екран чи має вигляд панелі керування зі звичайними кнопками;
  • усі інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, Youtube, Viber, Telegram-канали, мобільні застосунки тощо), які використовуються в якості Інтернет-представництв суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, у тому числі інформаційні Інтернет-ресурси, повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням.

 

Останній пункт стосується лише суб’єктів господарювання, які здійснюють обслуговування українських споживачів в мережі Інтернет (Інтернет-магазини, Інтернет-каталоги тощо).

Також з 16 липня 2022 року мовний омбудсмен зможе накладати штраф на посадових осіб, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть Закон.

Розмір штрафу складає від 3400 до 8500 грн., якщо порушення вчинено вперше.

За повторне порушення накладатиметься штраф від 8500 до 11900 грн.

Повернутися назад