“На старт” всім юридичним особам: структура власності бізнесу – новий/ старий MustHave від держави

Про нові зміни для юридичних осіб, до яких виникає безліч питань ми вирішили розповісти вам у формі можливого діалогу – консультації з юристом.

Владислав Марченко

▪️Керівник юридичної особи: Куди всі мої колеги поспішають?

Юрист: 08 червня 2021 року Мінюст зареєстрував наказ Міністерства фінансів України від 19 березня 2021 року № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності».

І що це означає?  

Юрист: Юридична особа зобов’язана подати державному реєстратору структуру власності разом із документами про кінцевих бенефіціарних власників.


А якщо коротко і про головне?

Юрист: Мінфін розробив та затвердив положення про форму та зміст структури власності юридичної особи на виконання вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Тепер юридичним особам потрібно внести данні кому належить компанія.

Чому необхідна структура власності?

Юрист: Головна мета структури власності полягає в тому, що вона встановлює кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

Нагадуємо, що кінцевий бенефіціарний власник – це фізична особа, яка контролює діяльність юридичної особи.

Чи обов’язково її подавати та чому?

Юрист: Обов’язково! Адже це вимога законодавця, яка наведена у двох законах.

Структура власності – це офіційний документ, що являє собою схематичне зображення структури власників юридичної особи, які прямо чи опосередковано володіють цією особою самостійно чи спільно з іншими особами. Незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівника чи саму діяльність юридичної особи.

Хто подає та коли?

Юрист: Юридичні особи, які були зареєстровані до 28 квітня 2020 року, у період від 11 липня 2021 року по 11 жовтня 2021 року.

А також, ті юридичні особи, які з 28 квітня 2020 року по 11 липня 2021 року не подавали державному реєстратору схематичне зображення структури власників, у період з11 липня 2021 року по 11 жовтня 2021 року.

Крім того, структуру власності разом із документами кінцевого бенефіціарного власника потрібно буде подавати при проведенні дій, які у відповідності до Закону потребуватимуть проведення державної реєстрації.

З 2022 року подаємо щорічно, протягом 14 календарних днів з дати держреєстрації юридичної особи.

У разі зміни даних про кінцевих бенефіціарних власників, протягом 30 календарних днів з дня змін.

Зауважуємо, що структуру власності не подають: фізичні особи-підприємці, політичні партії та їх структурні утворення; профспілки, їх об’єднання, організації профспілок, передбачені статутом профспілок та їх об’єднань; творчі спілки та їх місцеві осередки; організації роботодавців та їх об’єднання; адвокатські об’єднання; торгово-промислові палати; ОСББ; релігійні організації; держоргани, органи місцевого самоврядування та їх асоціації; державні та комунальні підприємства, установи та організації.

Якщо ж Ви володієте бізнесом – структура власності Вас стосується.

Правові наслідки не подання структури власності?

Юрист: Передбачена адміністративна відповідальність, а саме відносно керівника юридичної особи буде складено протокол про адміністративне правопорушення за статтею 166-11 КУпАП та направлено до суду. Суд має право накласти стягнення у розмірі від 17 000 до 51 000 гривень на керівника юридичної особи.

Послідовність дій?

Заспокоїтися та зателефонувати нам! Ми маємо кращий досвід в описуванні структур власності, товаришуємо з держреєстраторами, котрі дадуть точну консультацію та пройдемо за Вас всі етапи, без винекнення зайвих проблем.


Матеріал підготував: Владислав Марченко, АО Legard.

За консультаціями та супроводом юриста з ведення бізнесу в Україні, в т.ч. щодо подачі структури власності, звертайтесь до АО Legard – +38 (099) 701-68-00

Або заповніть форму на нашому сайті та наш спеціаліст Вам невідкладно зателефонує.