Блог

Поради адвоката

ЯКІ БУВАЮТЬ ПОВІСТКИ?

Громадянам України, які підлягають мобілізації, можуть вручати чотири види повісток:

  • Повістка для уточнення даних

Уточнення військово-облікових даних для оновлення інформації про склад сім’ї та стан здоров’я призовників, і військовозобов’язаних в першу чергу. Уточнюватися можуть також відомості про місце роботи тощо.

  • Повістка на медкомісію

Ця повістка за підписом військового комісара зобов’язує призовника пройти медичне обстеження. У результаті обстеження видається документ з висновком військово-лікарської комісії про придатність чи непридатність до військової служби.

  •  Повістка на призов до ЗСУ

Вручення цієї повістки передбачає виклик до військового комісаріату для призову на строкову службу. Неявка за цією повісткою може спричинити відповідальність за ст. 335 Кримінального кодексу України (ухилення від строкової служби).

Повістки для призову в армію, без попереднього виклику на медогляд, на практиці зустрічаються досить часто навіть у мирний час, однак медкомісія все одно проводиться обов’язково.

  • Повістка прибути на призовну дільницю

Це може бути повістка “з’явитися з речами”, що не означає негайну відправку до війська, повістка “пропоную” та “наказую” чи мобілізаційний припис. Останній вручається військовозобов’язаному після проходження медкомісії, за умови визнання придатним до служби в армії, й зобов’язує громадянина з’явитися на призовний збірний пункт протягом 12-24 годин після оголошення мобілізації (загальної або часткової).

Повернутися назад