Блог

Поради адвоката

Вручення повісток

Зараз гостро постало питання законності вручення повісток тимчасово переміщеним особам – чоловікам. Масово вручають повістки на блокпостах, вулицях, магазинах тощо.

Поради щодо таких випадків:

  • Реєстрація в територіальному центрі комплектування / ЦНАПі / міській раді по прибуттю в інше місце не обов’язкова. Відповідальність за те, що особа не зареєструвалася, законом не передбачена.
  • Вручена пам’ятка людині про те, що потрібно стати на військовий облік не є повісткою і не створює жодних юридичних обов’язків.
  • Законним викликом до військкомату не може бути телефонний дзвінок. Якщо вам зателефонували і сказали з’явитись до військкомату, можна не реагувати.
  • Вручити повістку особисто має повноваження тільки працівник військкомату, але ми радимо не відмовлятись від отримання повістки від поліції чи тероборони, хоч це і незаконно, адже незаконна повістка не створює правових наслідків. Ні в якому разі не відмовляйтесь від вручення повістки від військкомату, тому що за це передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 5100 до 8500 або позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Обов’язково попросіть показати документи того, хто вручає вам повістку, щоб розуміти, від кого ви її отримуєте.
  • Неявка до військкомату після вручення повістки тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 1700 до 3400 грн. Його можна оскаржити в судовому порядку впродовж 10 днів з моменту винесення постанови.
  • Ніхто не має права вас насильно доставляти до військкомату. За це передбачена відповідальність. Вам можуть запропонувати проїхати з ними, але ви маєте право відмовитись і сказати, що добровільно з’явитися самі.
  • Помилка в прізвищі, імені та по-батькові в повістці (написано не так, як у паспорті) тягне за собою її недійсність та робить її такою, що не підлягає виконанню.
  • За неявку на призначені військкоматом збори, у випадку, якщо ви перед цим пройшли медкомісію та вас визнали придатним, також тягне за собою кримінальну відповідальність.

Пам’ятайте, що важливою складовою притягнення Вас до кримінальної відповідальності є визнання вас придатним до військової служби за висновком ВЛК.

Повернутися назад