Блог

Поради адвоката

Нові зміни у Правилах перетинання кордону у воєнний час

Від початку війни ми зіткнулись з новими правилами перетинання кордону. Детальніше читайте про них нижче: 

  • У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон. Тобто, особи з будь-якою групою інвалідності можуть перетнути кордон.
  • Мають право супроводжувати при перетині кордону осіб з інвалідністю І чи ІІ групи один з батьків або обоє батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружина/чоловік, повнолітні син/донька, їх дружина/чоловік (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність) або інша особа, яка здійснює постійний догляд(при наявності підтверджуючих документів).
  • Мають право супроводжувати при перетині кордону особу, визнану судом недієздатною, її опікун (за наявності рішення про призначення опікуном над такою недієздатною особою), а у разі, коли опікуна такій особі не призначено, — у супроводі одного з повнолітніх членів сім’ї(за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).
  • Супровід дітей з інвалідністю може здійснюватися матір’ю та/або батьком, опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями, за наявності підтверджуючих документів. Супровід дітей з інвалідністю також може здійснюватися бабою, дідом, повнолітнім братом, сестрою, мачухою, вітчимом з урахуванням їх приналежності до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у них відповідних підтвердних документів та документів, що підтверджують родинні зв’язки.
  • Виїзд за межі України осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю чи інших осіб, які потребують постійного догляду, разом із супроводжуючою особою може здійснюватися не більше ніж один раз з часу введення на території України надзвичайного або воєнного стану до його припинення чи скасування.
  • Особи з інвалідністю І групи та діти з інвалідністю мають першочергове право на проходження передбачених законодавством видів контролю в пунктах пропуску через державний кордон.
  • Право на перетин кордону також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації на підставі статті 23 Закону про мобілізацію. 
  • Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому — восьмому частини третьої статті 23 Закону про мобілізацію (здобувачі передвищої та вищої освіти, викладачі, вчителі та інші).
Повернутися назад