Блог

Поради адвоката

Грошова допомога під час війни: як оформити статус безробітного?

Подати заявку на отримання статусу безробітного можна онлайн.

Вважатися безробітними можуть люди віком від 15 до 70 років, які через відсутність роботи не мають заробітку і готові та здатні працювати. У постанові Кабміну від 19 березня про те, що подати заявку на отримання такого статусу можна як у центрах зайнятості, так і онлайн через “Дію”.

Подати заявку в електронній формі можуть люди, які:

 • пройшли електронну ідентифікацію та автентифікацію;
 • є громадянами України;
 • мають паспорт громадянина України та/або паспорт громадянина України для виїзду за кордон та реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Щоб подати заявку на отримання статусу безробітного та призначення виплат через “Дію”, потрібно зробити наступне:

 • авторизуватися в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису;
 • заповнити заявку;
 • подати її у зручний центр зайнятості;
 • ввести номер соціального рахунку та вибрати періодичність отримання виплат (якщо немає соціального рахунку, упустити цей етап. Але протягом 10 робочих днів після призначення виплат відкрийте соціальний рахунок та надішліть його реквізити на електронну пошту центру зайнятості, де подали заяву);
 • завантажити потрібні документи;
 • перевірити дані та підписати їх електронним підписом.

Кому та які суми призначаються

Розмір допомоги визначають залежно від страхового стажу та заробітної плати, яку людина отримувала раніше. Якщо таких даних немає, то суму визначають на основі довідок про заробітну плату (грошове забезпечення, винагороду за цивільно-правовим договором), яку людині видав роботодавець, військовий комісаріат, де людина стояла на обліку, або військова частина, де людина проходила службу.

Таку допомогу виплачують не рідше 2 разів на місяць на 8 день від дня подання заяви. Також можливий варіант 1 виплати на місяць, якщо згоден безробітний.

Зверніть увагу: допомога по безробіттю НЕ надається особам, які не мають страхового стажу.

Це правило не стосується лише:

 • молоді, яка закінчила або припинила навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти, звільнилася з термінової військової або альтернативної (невійськової) служби та потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце у разі реєстрації у встановленому порядку відповідних осіб як безробітних;
 • взятих на облік внутрішньо переміщених осіб, які не мають документів, необхідних для надання статусу безробітного. До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітної плати (доходу), страхового стажу допомога по безробіттю таким особам призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством на випадок безробіття.

Якщо через військові дії центри зайнятості не можуть забезпечити фінансування, то кошти будуть перераховуватись Ощадбанком на рахунки безробітних.

Повернутися назад