Блог

Поради адвоката

Чи має право роботодавець тимчасово розірвати трудовий договір з вагітною жінкою-працівником, яка влітку повинна вийти в декрет?

Відповідно до 184 КЗпП України звільнення вагітних жінок з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації.

Відтак, у період воєнного стану роботодавець може розірвати трудовий договір у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи, організації. Вона може бути викликана знищенням у результаті бойових дій усіх виробничих, організаційних або технічних потужностей, або майна підприємства, в інших випадках – ні.

Про таке звільнення працівника мають попередити не пізніше ніж за 10 днів з виплатою вихідної допомоги в розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Також якщо є абсолютна неможливість надання роботодавцем та виконання працівником відповідної роботи, то роботодавець може застосувати призупинення дії трудового договору. На цей час зберігається робоче місце, проте заробітна плата не виплачується.

Варто звернути увагу, якщо така особа перебуватиме у відпустці у зв’язку вагітністю та пологами, та відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, то звільнення працівника з ініціативи роботодавця забороняється.

Повернутися назад