Блог

Поради адвоката

Аліменти під час війни

Варто пам’ятати: війна не звільняє від обов’язку сплачувати аліменти.

На період дії воєнного стану в Україні роботодавці платників аліментів, які здійснюють відрахування з зарплати та інших доходів боржника, можуть перераховувати стягнуті кошти безпосередньо на рахунок стягувача.

Для цього одержувач аліментів має подати заяву керівнику установи, підприємства, організації або ФОПу, де працює платник, та вказати в ній реквізити свого банківського рахунку, куди слід перераховувати аліменти.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Змінами до Закону України «Про виконавче провадження» не передбачено звільнення на період війни від нарахування та стягнення в судовому порядку пені за прострочення сплати аліментів, у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. Розмір неустойки може бути зменшений судом з урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів.

Якщо платник аліментів не працює або є фізичною особою-підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, або є громадянином України, який одержує заробіток (дохід) у державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу, заборгованість зі сплати аліментів визначається, виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.

Повернутися назад