Кримінальне провадження

Кримінальна справа – це завжди серйозний виклик для адвоката. Коли на кону – свобода, репутація, матеріальний добробут клієнта, необхідно концентрувати всі свої знання та досвід для розв’язання проблеми. Бути адвокатом – все одно що бути лікарем. Потрібно тиснути, поки не заболить, і тоді ти зрозумієш, на що дивитися і як діяти.

Якщо ви або хтось із ваших близьких став учасником кримінального процесу, не панікуйте! Команда фахівців адвокатського об’єднання Legard має відмінну теоретичну підготовку і значний досвід супроводження кримінальних справ різного рівня складності. Зокрема, вони здатні забезпечити розробку тактики і стратегії захисту підозрюваного, обвинуваченого чи підсудного у процесі; підготовку, подання та супровід позову у кримінальному процесі, збір доказів, підготовку процесуальних документів; оскарження дій уповноважених осіб, оскарження вироків тощо.

Окрім того, наші адвокати надають консультації з питань кримінального та кримінально-процесуального права у сфері податкових та економічних відносин; проводять експертизу юридичних ризиків у сфері кримінального права при оптимізації податкового навантаження та укладенні угод; здійснюють представництво у правоохоронних органах при проведенні перевірок фінансової, господарської діяльності; здійснюють представництво і захист співробітників компанії Клієнта в екстрених ситуаціях при взаємодії з правоохоронними органами.

Процесуальні строки в кримінальному провадженні

  • Внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) – 24 години з моменту отримання заяви/ повідомлення або виявлення обставин, які можуть свідчити про кримінальне правопорушення (ст.214 КПК).
  • Досудове розслідування з моменту внесення відомостей до ЄРДР й до моменту вручення підозри: 6 місяців – у разі провадження щодо кримінального проступку, 12 місяців – щодо злочинів невеликої та середньої тяжкості, 18 місяців – щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину (ст.219 КПК).
  • З моменту вручення підозри досудове розслідування закінчується протягом 1 місяця щодо кримінального проступку, протягом 2 місяців – у разі вчинення злочину.
  • Якщо підозру нікому не було вручено, а відведений законом строк досудового розслідування закінчився, слідчий/ прокурор зобов’язаний закрити кримінальне провадження.
  • На оскарження обвинувального/ виправдувального вироку в апеляційному суді відводиться 30 днів, вироку/ ухвали стосовно примусових медичних/ виховних заходів – 30 днів, інших ухвал – 7 днів, ухвал слідчого судді – 5 днів (ст.395 КПК).
  • Строк подачі скарги до Верховного Суду для перегляду рішення у кримінальній справі в касаційному порядку становить 3 місяці.

У адвокатів є старе прислів’я, що свідомість власної невинуватості надає людині спокій. Не втрачайте часу та шансів на спокій – звертайтеся до фахівців АО Legard за допомогою!