Податковi спори

Хочеш миру з податкової – готуйся до суду. І краще звертатись – відразу після першого сигналу про перевірку або письмового запиту. Це як у випадку з раковими пухлинами: при ранній діагностиці – 100% успіх у лікуванні. І силами бухгалтерів тут не обійтися.

Як мінімізувати ризик податкових спорів? Що робити, якщо проблема вже виникла? У вирішенні обох завдань вам готові надати допомогу фахівці Адвокатського Об’єднання «Legard».

За вашим запитом ми можемо виділити та опрацювати перелік податкових уразливостей Вашого бізнесу. В рамках практики з вирішення податкових спорів нами надаються такі послуги:

Отримати консультацію
Розблокування податкових накладних/ розрахунків коригування

(НН/ РК): оцінка підстав відмови в реєстрації ПН/ РК, оскарження такої відмови в адміністративному та/ або судовому порядку.

Виключення компанії зі списку ризикових платників податків:

збір та подача документів до відповідної комісії ДПС та/ або до суду.

Оскарження

податкових повідомлень-рішень (ППР), податкових вимог, наказів про призначення перевірок, анулювання реєстрації платника єдиного податку (ЄП), податкової застави та арешту майна/ коштів.

Супровід податкових перевірок:

 підготовка документації до перевірки, інструктаж для керівництва та персоналу стосовно поведінки в ході перевірки, виїзд та присутність фахівця на перевірці, підготовка заперечень на акт перевірки.

Захист у разі звинувачення в ухиленні від сплати податків

 (за статтею 212 КК): представництво інтересів в ході досудового розслідування та судового розгляду;

Вирішення спорів з приводу трансфертного ціноутворення

(ТЦО) в адміністративному та судовому порядку.

Допомога при поверненні

помилково та/ або надміру сплачених податкових зобов’язань: відшкодування ПДВ, повернення авансових платежів і так далі.

Консультації:

аналіз первинної документації на відповідність вимогам закону, експертиза податкових ризиків господарських операцій, підготовка відповідей на запити податкової служби, надання усних та письмових висновків на підставі документів з оподаткування.

КРИТЕРІЇ РИЗИКОВАНОСТІ ПЛАТНИКА ПДВ (ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 11.12.2019 Р. № 1165 “ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКІВ З ПИТАНЬ ПРИЗУПИНЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ/ РОЗРАХУНКУ КОРИГУВАННЯ В ЄДИНОМУ РЕЄСТРІ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ”)

 1. Суб’єкт господарювання зареєстрований на підставі недійсних (втрачених, загублених) або підроблених документів.
 2. Після реєстрації суб’єкт господарювання переданий (оформлений) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам.
 3. Фізичні особи, які здійснили реєстрацію платника податків, не мали наміру здійснювати фінансово-господарську діяльність.
 4. Реєстрація/ фінансово-господарська діяльність проводиться без відома й згоди засновників та призначених у законному порядку керівників.
 5. Відсутні відкриті рахунки в банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства.
 6. Не представлялася податкова звітність за два останні звітні періоди.
 7. Не представлялася фінансова звітність за останній звітний період.
 8. Контролюючим органом отримана певна податкова інформація.

Приклади формулювань «податкової інформації»:

 • підприємство залучене до проведення ризикованих операцій;
 • невідповідність реалізованих товарів придбаним;
 • підприємство має ознаки «вигодотранспортуючого суб’єкта» (транзитера);
 • підприємство придбало товар у «ризикового контрагента».

 

Кожну проблему легше попереджати, ніж вирішувати, ми готові надати вам ефективну юридичну допомогу, як до виникнення податкового спору, так і на будь-якому етапі його розвитку.

Залишились питання?