Блог

Кейси

Адвокатське об’єднання Legard допомогло клієнту відшкодувати ПДВ

Сперечатися з ДФС (державної фіскальною службою) з питань оподаткування можна і необхідно. Це підтверджує реальна історія з нашої адвокатської практики.

Суть питання

Підприємство проходило камеральну перевірку декларації з ПДВ за січень 2019 року.

Акт перевірки став неприємним сюрпризом: виявилися завищені суми переплати податку та його бюджетного відшкодування, з’явилася недоплата податку в бюджет. Загальна сума порушень склала значну цифру: понад 500 тис. гривень без урахування можливих штрафів.

Однак керівництво підприємства було впевнене в правильності нарахування та сплати ПДВ. І, з огляду на те, що сума недоплати була значною, керівництво звернулося за допомогою до нас.

Рішення

Ми написали Заперечення висновків Акту перевірки, яке містило 7 аркушів тексту і 13 додатків до нього. Документ доводив, що поставка обладнання на 3 млн. грн. відбувалася в рамках міжнародної технічної допомоги. Така операція звільняється від нарахування ПДВ ст.197 НК (податкового кодексу) України.

ДФС розглянула Заперечення і погодилася з його доводами. Акт змінили, і тепер він засвідчував, що камеральна перевірка не знайшла порушень підприємством вимог ПК в частині нарахування ПДВ.

Причина проблеми

Чому виник такий конфлікт? Тут зіграло роль те, що камеральну перевірку проводили в будівлі податкової інспекції. А це не передбачає роботи з платником та його первинною документацією. Така перевірка виявляє порушення на підставі даних, зазначених у звітності з ПДВ та реєстрі податкових накладних. Такий порядок її проведення регламентують ст.75,76 ПК України.

А ось за правильність заповнення декларації відповідає платник податку — найбільш зацікавлена особа, і неточності у звітності можуть в результаті сформувати неіснуючі за фактом порушення. Саме так сталося в нашому випадку.

Бухгалтерія нарахувала ПДВ правильно, і Заперечення вичерпно це довело. А ось відобразили нарахування в декларації некоректно. На це звернули увагу фіскали в своїй відповіді.

Рекомендації і висновки

Бухгалтерський облік в Україні — складний процес. Подання звітності в електронному вигляді означає її віддалену перевірку, а спілкування платників податків і фіскалів зведено до мінімуму. Тому важливо не тільки правильно нарахувати податки, а й уважно заповнити звітні форми. Інакше можлива ситуація, описана вище.

Повернутися назад