повернення тимчасово вилученого майна під час проведення обшуку

Проблема

У березні 2020 року, перед початком сільськогосподарського сезону, посіву та внесення добрив, органом служби безпеки реєструється «загальне» кримінальне провадження, в рамках якого, у суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері оптової торгівлі хімічними продуктами, проводиться обшук та вилучається майно (насіння кукурудзи та препарати, які застосовуються в рослинництві).
Однак, вказане майно було вилучено незаконно, оскільки, в ході проведення обшуку слідчим було проведено огляд вилученого майна та підтверджено відсутність будь-яких ознак, які б стосувалися препаратів, які містять отруйні речовини. При цьому, слідчому були надані усі підтверджуючі документи на придбання вилученого товару. Не дивлячись на очевидну відсутність потреби у вилученні вказаного майна, слідчим було прийнято рішення про вилучення такого майна.

Рішення

Адвокатами було підготовлено та подано скаргу до Печерського районного суду м. Києва на бездіяльність слідчого щодо неповернення тимчасово вилученого майна.

Результат

Печерським районом судом міста Києва прийнято ухвали про зобов`язання слідчого негайно повернути власнику майна, тимчасово вилучене майно згідно протоколу обшуку. В суді було доведено, що вилучене майно під час приведення обшуку не має відношення до обставин кримінального провадження.
Рішення суду: http://reyestr.court.gov.ua/Review/88869030, http://reyestr.court.gov.ua/Review/88868585