Антикорупційне законодавство

Прийняття Закону України №1700-VII «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року – відправна точка у виокремленні цілого комплексу нормативно-правових актів та створенні спеціальної структури для протидії корупції. Проте сталого вигляду законодавчі норми з цього напрямку так і не набули. Час від часу в антикорупційне законодавство вносяться зміни. Це спричиняє складнощі передусім для e-декларантів – осіб, для яких дотримання антикорупційного законодавства – це умова збереження посади, репутації, честі, а іноді й свободи.

Вам потрібна фахова юридична допомога з напрямку e-декларування? У вас виник спір з Національним агентством з питань запобігання корупції? В адвокатському об’єднанні Legard вам нададуть необхідні консультації та правову підтримку.

Щоб ви могли спокійно спати та почуватися впевнено, наша команда готова працювати за наступними напрямками:

Nota Bene 1

Ознаки, за якими особи відбираються для повної перевірки e-декларацій:

  • Отримання від фізичних/ юридичних осіб, ЗМІ чи з інших джерел відомостей стосовно подання конкретною особою недостовірних даних у своїй декларації.
  • Перебування на відповідальній/ особливо відповідальній посаді, та виконання посадових обов’язків, що пов’язані з високим ступенем корупційних ризиків.
  • Встановлення за результатами моніторингу способу життя невідповідності рівня життя декларанта задекларованим доходам та майну.
  • Виявлення невідповідностей за результатами логічного й арифметичного контролю.
  • Наявність в декларації поля, в якому декларант обрав позначку «Член сім’ї не надав відомостей».

Nota Bene 2

Етапи повної перевірки e-декларації уповноваженими особами НАЗК:

  1. Декларанту надсилається запит із проханням надати пояснення та копії документів на підтвердження таких пояснень. Цей запит відображається в електронному кабінеті декларанта.
  2. Суб’єктом декларування надається відповідь на запит. Таку відповідь можна надіслати електронним листом на адресу info@nazk.gov.ua/ поштою або безпосередньо доставити в НАЗК.
  3. Після закінчення перевірки НАЗК письмово повідомляє декларанта щодо результатів. Рішення про результати повної перевірки надсилається поштовим відправленням з відміткою про вручення. Також ці відомості оприлюднюються на офіційному веб-ресурсі НАЗК.
  4. У разі виявлення порушень складається адміністративний протокол. Цей документ направляється декларанту на ознайомлення. Декларант має право подати відповідні заперечення. В деяких випадках до правоохоронних органів направляється подання стосовно наявності в діях декларанта ознак кримінального правопорушення.
  5. Матеріали справи передаються до суду.

Перипетії навколо антикорупційного законодавства навряд чи стихнуть найближчим часом. А вам натомість потрібно спокійно жити та працювати. Заручіться підтримкою хорошого адвоката, щоб не потерпати від зайвих стресів!